NAJČASTEJŠIE OTÁZKY

KONTAKTUJTE NÁS
Ako sa môžem prihlásiť na kurz?

Každý s ponúkaných aktívnych kurzov má akčné tlačidlo “Prihlásiť sa na kurz”. Následne sa zobrazí formulár, kde nájdete dostupné termíny na prihlásenie sa, fakturáciu a platobné podmienky. Pred kurzom Vám prídu pokyny ku kurzu alebo pre-learning (čo si treba naštudovať pred kurzom). 

Ako dlho trvá kurz?

Pri každom kurze nájdete samotnú dĺžku vypísanú formou vyučovacích hodín. Za hodinami vždy uvádzame aj počet dní (napr. 33 hodinový kurz/ 3 dni).

Aké sú vstupné podmienky na absolvovanie kurzu?

Všetky ponúkané kurzy prvej pomoci sú bez vstupných podmienok. Kurzy vždy začíname od základov – teda nie je nutné mať absolvované nič predošlé (napr. pred 101 hod. kurzom nemusíte mať absolvované žiadne predošlé kurzy).

Kurzy pre záchranárov a zdravotníkov ako aj pre IZS majú svoje vstupné podmienky, ktoré sú pri každom type kurzu či workshopu uvedené (napr. kurz Neodkladná podpora životných funkcií vyžaduje vykonávanie zdravotníckeho povolania).

Aký je minálny vek pre absolvovanie kurzu?

Pre kurzy prvej pomoci je vek individuálne hodnotený. Odporúčame aspoň 18 rokov vzhľadom k náročnosti modelových simulácií. Mladším účastníkom umožníme vstup do kurzu iba s podpísaným informovaným súhlasom zákonného zástupcu. 

Pripravujete aj iné typy kurzov okrem zverejnených?

Pri kurzoch prvej pomoci ide viac menej o ustálenú ponuku, avšak z času na čas zvykneme doplňiť kurz, pokiaľ je dopyt.

Pri kurzoch pre záchranárov a kurzy pre IZS – máme pripravený plán kurzov, ktorý budeme priebežne dopĺňať podľa záujmu. Každý rok pripravujeme aktuálnu sériu kurzov.

Sú za kurzy pre záchranárov a zdravotníkov kredity?

Naše SimEdu je na začiatku realizácie kurzov pre zdravotníkov a záchranárov. Pri tvorbe každého kurzy myslíme na kredity do komôr a komunikujeme s nimi, aby kredity boli pre zdravotníkov pridelené.

Môže aj laik po absolvovaní vyšších kurzov prvej pomoci sa stať zdravotníkom napr. pre tábor?

Žiaľ nie. Iba splnením zákonom stanovených podmienok vzdelávania na stredných zdravotníckych školách a vysokých školách sa môže osoba stať zdravotníckym pracovníkom. Aj 101 hodinový kurz prvej pomoci je len kurzom prvej pomoci, ktorý je bohatý na obsah, nácvik zručností a simulácie. Každý s týmto kurzom môže byť veľmi užitočný a pripravaný na skvelé poskytnutie prvej pomoci, avšak zdravotníckym pracovníkom sa nestáva.

Na pobytovom tábore, lyžiarskom výcviku, škole v prírode či sústredení (teda zotavovacie podujatie) je v zmysle legislatívy potrebný zdravotnícky pracovník, a to konkrétne: lekár, sestra, zdravotnícky záchranár alebo pôrodná asistentka. Kurz prvej pomoci nie je dostatočný.

 

Aký je rozdiel medzi praktickým nácvikom a simuláciou?

Vo všetkých našich vyšších kurzoch prvej pomoci (viac ako 8 hod.) využívame 3 základne metódy vzdelávania:
1) Teoretický workshop s výkladom a diskusiou,
2) Praktický tréning – nácvik preberaných tém na modeloch a trenažéroch či pomôckách ,
3) Simulácia – vopred pripravený scenár na pacientskych simulátoroch či figurantoch s maskovaním, rekvizitami a pod. pre čo najväčšiu vernosť. Simulujeme možné reálie pod dohľadom inštruktora či kamier, pričom ide o vopred stanovené pravidlá, dohodu o fungovaní, jasne daný čas a debrífing, teda spätnú väzbu. Na simulácií účastníci prichádzaujú na mnohé veci, na základe subjektívneho vnímania, komunikácie v tíme, porozumenia a pod.  

Nenašli ste svoju odpoveď ?